Ubytovanie rezervačný formulár   
  

Newsletter

Pred odoslaním skontrolujte prosím všetky údaje, aby sme Vás kontaktovali s čo najpresnejšou ponukou.

1

1

1

1


 Turistická mapa Slovenský raj

Legenda k mape

 

 

 

16.06.2014 | Túra na Gačovskú skalu
Cesta je prístupná len s horským vodcom. Z Dediniek cez vyhliadku na Gačovskej skale na Geravy a späť. Môžete  využiť služby  horského vodcu Ivana Korpallu : + 421 904 814 818.

13.01.2015 | SKI Mlynky Gugel
Prevádzka SKI GUGEL otvorené Lyžiarske podmienky veľmi dobré, 40-50 cm (technický) Zjazdovky 1,15 km / 4,85 km Posledné sneženie 9.1.2015, 10 cm Večerné lyžovanie  NIE Prevádzkový čas Pondelok: 8.30 - 16.00 Utorok: 8.30 - 16.00 Streda: 8.30 - 16.00 Štvrtok: 8.30 - 16.00 Piatok: 8.30 - 16.00 Sobota: 8.30 - 16.00 Nedeľa: 8.30 - 16.00  

zobraziť zoznam všetkých noviniek


Dedinky Mlynky - turistické informácie Slovenský Raj Juh

Môj Slovenský Raj - portál určený poskytovateľom služieb a ubytovania v regióne Slovenský raj

MTB Maratón 2010 - tretí ročník, Dedinky Mlynky, Slovenský raj

MTB Mlynky - cykloturistika Slovenský raj

Ski Mlynky - lyžovanie, bežky, zimné športy a lyžovačka Slovenský raj

Ubytovanie Slovesnký raj - katalóg hotel, penzión, chata, chalupa, privát, rezervácia ubytovania

  

Registracia poskytovatelov ubytovacich sluzieb

Turistika Slovenský raj - Historické pamiatky


Zobraziť DedinkyMlynky - Pamiatky na väčšej mape

Mlynky: Banské pamiatky

Mlynky: Banské pamiatkyPrvé zmienky o Mlynkoch siahajú do 13. storočia, keď na jej územie prišli prví osadníci za bohatými ložiskami medi a železnej rudy. Baníctvo v obci zaniklo v r. 1966. Dnes pripomína históriu obce banícky symbol, ktorý je súčasťou erbu. Mlynky – Dedinky, Železobetónová konštrukcia ťažnej veže šachty Leopold, banícka zvonicka či typické banícke domy sú jednými z mála zachovaných nemých svedkov bohatej baníckej histórie v Mlynkoch.

Kaštieľ Betliar

BetliarKaštieľ Betliar (35 km) – jediný úplne zachovaný kaštieľ na Slovensku V klasicistickom kaštieli uvidíte expozíciu historickej bytovej kultúry od 15. – 18. storočie, klasicistické aj empírové zariadenie. Nachádzajú sa tu tiež skvelé zbierky krajinomalieb, portrétov, obrazov s poľovníckymi motívmi. Knižnica s vyše 20 000 exemplármi, zbierky zbraní, poľovnícke trofeje, exotické suveníry z celého sveta, najmä Ázie a Afriky a k tomu mimoriadne pôsobivý prírodný anglický park.

Gotická cesta

DedinkyObec Dedinky je súčasťou Gotickej cesty (kultúrno – poznávacia cesta). V rámci nej Vás vrelo privítajú na Spišskom Hrade (39 km). Ten sa svojou rozlohou, prevyšujúcou 4 hektáre, považuje za jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe.

Spišský hrad - UNESCO World heritage

Spišský hrad

Východný horizont Spiša vytvára rozložitá silueta Spišského hradu, ktorý je s rozlohou vyše 4 ha jedným z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe. V roku 1993 Spišský hrad a kultúrne pamiatky blízkeho okolia zapísali do Zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Spišská Kapitula

Spišská kapitulaPôvodne samostatná obec Spišská Kapitula od roku 1948 je mestskou časťou Spišského Podhradia. Je cirkevným mestečkom, ležiacim na kopci a vyvinula sa v 12. storočí okolo kostola.

 

Hrad Krásna Hôrka

Krasna HôrkaKrásna Hôrka (46 km) gotický hrad zo začiatku 14. storočia. V renesančnom štýle ho prestavali na pevnosť, neskôr na reprezentačné šľachtické sídlo. Až do roku 1812 bol hrad obývaný. Posledný majiteľ D. Andrássy ho premenil na rodové múzeum a od roku 1906 ho sprístupnili verejnosti.

Kaštieľ Markušovce

Kaštieľ MarkušovceKaštieľ Markušovce (39 km) bol postavený v r. 1643, v rokoch 1770-1775 bol rokokovo upravený. V miestnostiach sú klenuté renesančné stropy s bohatou štukovou výzdobou. V súčasnosti je v ňom múzeum dobového zariadenia. Za kaštieľom vo francúzskom parku stojí letohrádok Dardanely z r. 1778. Má hodnotnú rokokovú výzdobu a nástenné maľby.

Spišská Nová Ves

Spišská Nová VesSpišská Nová Ves (30 km) s najvyššou vežou (87m) na Slovensku. Mesto sa pýši aj inými zaujímavosťami – má klasický evanjelický kostol z konca 18. stor., vzácne meštianske a remeselnícke domy. Tiež klasicistickú budovu radnice, terajšie sídlo Mestského úradu, secesnú budovu Reduty z prelomu 19. a 20 stor. ako sídlo Spišského divadla a dom z roku 1763, v ktorom sídli Spišské múzeum.

Rožňava

RožňavaRožňava (40 km) Staré banícke mesto. Jeho historické jadro pozostáva z priestranného štvorcového námestia, najväčšieho svojho druhu na Slovensku. Dominantami námestia sú renesančná strážna veža, radnica, biskupský palác, kláštor vincentiek a budova bývalej banskej komory. Pred strážnou vežou stojí pomník Francišky Andrássyovej, patrónky chudobných, postavený v secesnom štýle v roku 1905.

Poprad

PopradPoprad (42 km) - vstupná brána do Vysokých Tatier. Má však aj svoju históriu. V Poprade sa nachádza ranogotický kostol sv. Egídia z 13. storočia s nástennými maľbami z 15. storočia. Pri kostole je renesančná zvonica z r. 1658. V súčasnosti mesto láka turistov aj vďaka relaxačno – športovému areálu AquaCity.

| « | <zobraziť 1 z 2 strán> |» |

NAŠI PARTNERI

VisitSlovakia.com  Ubytovanie na Slovensku  TURKA.sk - turistický kalendár

Panorámy, virtuálne prehliadky, virtuálne cestovanie Slovenskom Turistika.sk

 

Priestor pre vašu reklamu. Viac info na info@dedinkymlynky.sk