Ubytovanie rezervačný formulár   
  

Newsletter

Pred odoslaním skontrolujte prosím všetky údaje, aby sme Vás kontaktovali s čo najpresnejšou ponukou.

1

1

1

1


 Turistická mapa Slovenský raj

Legenda k mape

 

 

 

16.06.2014 | Túra na Gačovskú skalu
Cesta je prístupná len s horským vodcom. Z Dediniek cez vyhliadku na Gačovskej skale na Geravy a späť. Môžete  využiť služby  horského vodcu Ivana Korpallu : + 421 904 814 818.

13.01.2015 | SKI Mlynky Gugel
Prevádzka SKI GUGEL otvorené Lyžiarske podmienky veľmi dobré, 40-50 cm (technický) Zjazdovky 1,15 km / 4,85 km Posledné sneženie 9.1.2015, 10 cm Večerné lyžovanie  NIE Prevádzkový čas Pondelok: 8.30 - 16.00 Utorok: 8.30 - 16.00 Streda: 8.30 - 16.00 Štvrtok: 8.30 - 16.00 Piatok: 8.30 - 16.00 Sobota: 8.30 - 16.00 Nedeľa: 8.30 - 16.00  

zobraziť zoznam všetkých noviniek


Dedinky Mlynky - turistické informácie Slovenský Raj Juh

Môj Slovenský Raj - portál určený poskytovateľom služieb a ubytovania v regióne Slovenský raj

MTB Maratón 2010 - tretí ročník, Dedinky Mlynky, Slovenský raj

MTB Mlynky - cykloturistika Slovenský raj

Ski Mlynky - lyžovanie, bežky, zimné športy a lyžovačka Slovenský raj

Ubytovanie Slovesnký raj - katalóg hotel, penzión, chata, chalupa, privát, rezervácia ubytovania

  

Registracia poskytovatelov ubytovacich sluzieb

 

Turistika Slovenský raj, Dedinky Mlynky


Slovenský raj
je všeobecne známy svojou krásou, množstvom turistických chodníkov, mostíkmi, stupačkami a rebríkmi, ktoré majú návštevníkom pomôcť prekonať inak nezdolateľné úseky romantických zákutí Slovenského raja.

V blízkosti obce Mlynky sa nachádzajú svetoznáma Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratenská jaskyňa, priehrada Palcmanská Maša, Zejmarská roklina. Touto jedinou sprístupnenou roklinou v južnej časti Slovenského raji sa dostanete na rozľahlú planinu Geravy. Vyznačuje sa lesíkmi, horskými lúkami a povrchovými krasovými útvarmi. Na Geravy je možné sa dostať aj z obce Dedinky sedačkovou lanovkou. Trasa lanovky je dlhá 2000m a je považovaná za jednu z najkrajších lanoviek na Slovensku.

Pri okružnej ceste po okolí Mlyniek je možné obdivovať pôsobivé rieky ako Hornád a Hnilec, potoky - Veľký Sokol, Suchá Belá, Biely potok, rokliny s vodopádmi, či jaskyne. Aby Vám naozaj neušlo nič z tej nádhery, Hotel Mlynky*** Vám ponúka svojho turistického sprievodcu.


NPR Stratená


Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika,  turistické,
Národnou prírodnou rezerváciou Stratená vedie červený turistický chodník z Dediniek malebnou Stratenskou dolinou pori rieke Hnilec, turisticky atraktívna je Dobšinská ľadová jaskyňa a Stratenský kaňon.

 


Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika, turistické,

Rozloha: 678,65 ha

Vyhlasená: ako chránený prírodný výtvor v roku 1964, ako štátna prírodná rezervácia 30.10.1976, ako národná prírodná rezervácia v roku 1995.

Kataster obcí: Stratená, Dobšiná, Dedinky okres Rožňava


undefined


 

Charakteristika územia: Územie s vysokou prírodovednou a krajinársko-estetickou hodnotou. Ochrana tiesňavovitého údolia Hnilca, v ktorom sa nachádzajú rôzne geomorfologické formy, podzemné krasové fenomény a ďalšie vzácne prvky prírody.

Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika, turistické,

Súčasťou rezervácie sú aj dve jaskyne – Dobšinská ľadová jaskyňa a verejnosti neprístupná Stratenská jaskyňa a Gčovská skala s vyhliadkou.

Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika, turistické,

Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika, turistické,

Rezervácia je zaujímavá svojou pestrou kvetenou, ktorá je viazaná na lesné a skalné biotopy. Lesné spoločenstvá patria do zväzu Fabion sylvaticae, skalné spoločenstvá sú zo zväzu Erico – Pinion. Pozoruhodné sú skalné spoločenstvá typologicky zaradené medzi reliktné smrekovcové boriny (Pineto - Laricetum ), v ktorých sa nachádzajú viaceré chránené druhy rastlín ako napr. Prvosienka holá karpatská (Primula auricula subs. hungarica), Iskerník veľhorský (Ranunculus oreophilus), Astra alpínska (Aster alpinus) a iné.

Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika, turistické, Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika, turistické,

Zo živočišných druhov sa v rezervácii vyskytuje najmä Bocian čierny (Ciconia nigra), Rybárík obyčajný (Alcedo atthis), Vodnár obyčajný (Cinclus cinclus), hojne je rozšírený Kamzík vrchovský, ktorý bol do oblasti Slovenského raja umelo vysadený. Pestré je aj zastúpenie rôzných druhov bezstavovcov.

 

Zdroj: www.dedinky.eu

Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika, turistické, Mlynky, Slovenský raj, slovensky raj, turistika, turistické,

 

 foto: www.slovensky-raj.sk

 

 

 

 

 

NAŠI PARTNERI

VisitSlovakia.com  Ubytovanie na Slovensku  TURKA.sk - turistický kalendár

Panorámy, virtuálne prehliadky, virtuálne cestovanie Slovenskom Turistika.sk

 

Priestor pre vašu reklamu. Viac info na info@dedinkymlynky.sk